FERFORJECİ KİMDİR?

heading

FERFORJECİ KİMDİR?

          Ferforje işlemi, Osmanlı tarihine kadar dayanan bir işlemdir. Osmanlı mimarisinden bu yana, tarihimizde birçok mimari yapılardı (cami,saray vb.) kullanılmış bir işlemdir. Estetik açıdan fazlasıyla tatmin edici sonuçlar ortaya çıkaran bu işlem, demirin dövülmesiyle ortaya çıkmaktadır.

           Elbette ki bu kadar estetik sonuçlar ortaya çıkaran ferforje işlemi, hünerli ve işçiliği yüksek kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren kişilere ferforjeci denmektedir.

           Ferforjeci; eski zamanlarda taş ve kömür ocaklarında, demiri kızdırıp çekiçle dövme işçiliğini yerine getiren kimselerdir. Tabiki teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, ferforjeci eskiden direkt bu işlemi yapan kişileri ifade ederken, günümüzde bu işlemi yapan firmaların sahibini ifade etmektedir.

          Teknolojinin gösterdiği büyük gelişmeyle, şu günlerde lazer kesimi de yapılan ferforje işlemi, makinalar tarafından fabrikalarda gerçekleşmektedir. Bu işlemi yapan firma sahipleri de ferforjecilerdir.

          Evinizin ya da mekanınızın iç-dış mimarisinde ferforje işlemi yaptırmak istiyorsanız, yapmanız gereken bulunduğunuz şehirdeki en yakın ferforjeci işlemini yapan firmaya başvurmak. Günümüzde ferforje işleminin fazlasıyla talep görmesi nedeniyle, bu işlemi yapan ferforjeci firmalar da yoğunluktadır. Bulunduğunuz şehirde birden fazla sayıda ferforjeci olacaktır. Yapmanız gereken size uygun olan fiyata size uygun olan kalitede yapan ferforjeciyi bulmaktır.

          Ferforjeci; ferforje işlemi ile müşterilerine birden çok alanda ürünler sunan firmalardır. İster balkon, pencere vb. bölgeler için korkuluklar ister görsel olarak size estetik güzellikler sunacak eşyalar... Ferforjeci size bu konuda her alanda üründe hizmet verecektir.

          Ferforjeci size bu alanda ister lazer kesim ister farklı kesim teknolojileriyle, kısa zamanda kaliteli ürünleri ulaştırır. Seçtiğiniz modele uygun olarak hazırlanan ürünler gelip istediğiniz alana montelenir ya da yaptırdığınız ürün size ulaştırılır. Fazlasıyla dikkat çekiçi ürünler ortaya çıkaran ferforjeci firmalar, sizlere konutunuzun güzelleşmesi imkanını sunar.

           Ferforjeci firmalara; günümüzdeki talep yoğunluğu ve tercih edilme çokluğu sebebiyle, internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda işlem yaptırmadan önce tercih edeceğiniz ferforjeci hakkında da bilgi edinmiş olursunuz. Bu şekilde alacağınız hizmetten haberdar olarak içiniz rahat bir şekilde sonucu beklersiniz. Aynı zamanda ferforjeci firmanın numarasına ve hangi ürünlerde hizmet verdiğine de internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

FERFORJECİ KİMDİR?

LAZER KESİM FERFORJE NEDİR?

LAZER KESİM FERFORJE NEDİR?LAZER KESİM FERFORJE NEDİR?            Öncelikle lazer ışını ile ilgili bilgi vermek faydalı olacaktır. Lazer ışını; karbondioksit bulunduran lazer tezgahları üzerinde, karbondioksit gazına elektrik akımı yönlendirerek gerçekleştirilir. Bu işlem sonucu elde edilen ışınlarla yapılan kesimlere de lazer  kesim denmektedir.            Bundan yola çıkarak, lazer ferforje işlemini açıklayabiliriz. Lazer ferforje, lazer kesim kullanarak, ferforje ürünlerinin elde edilmesidirDEVAMI

FERFORJECİ KİMDİR?

FERFORJECİ KİMDİR?FERFORJECİ KİMDİR?           Ferforje işlemi, Osmanlı tarihine kadar dayanan bir işlemdir. Osmanlı mimarisinden bu yana, tarihimizde birçok mimari yapılardı (cami,saray vb.) kullanılmış bir işlemdir. Estetik açıdan fazlasıyla tatmin edici sonuçlar ortaya çıkaran bu işlem, demirin dövülmesiyle ortaya çıkmaktadır.            Elbette ki bu kadar estetik sonuçlar ortaya çıkaran ferforje işlemi, hünerli ve işçiliği yüksek kişiler tarafından gerçeDEVAMI

FERFORJE NEDİR?

FERFORJE NEDİR?FERFORJE NEDİR?           Ferforjeyi en genel halinde tanımlamak gerekirse bir sanat diyebiliriz. Adının kökeni Fransızca'dan "fer forge" ifadelerinden gelmektedir. Bu ifadelerin anlamı ise "dövme demir"dir. Ferforjenin sözlük anlamı ise kapı pencere vb. kullanım alanlarına, estetik görünüm amacıyla üretilip takılan dövme demirdir.             Bu dövme işlemi sonucunda estetik görünüme sahip demirler ortaya çıkar. Ferforje ile üretilen bu demirler birden çok alanda kullanımaDEVAMI